Від чого залежить ціна сервера

Для молодої і тільки розвивається придбання власного сервера - справа необхідна, але затратна, тому в перспективі можна розглядати варіант покупки цього апаратного комплексу б/у класу. Щоб в Україні недорого купити сервер від світових виробників і з оптимальною конфігурацією для вашого бізнесу, потрібно звернутися до фахівців в даному питанні. Але для початку розглянемо ключові фактори, що впливають на його вартість.

Від чого залежить ціна сервера

Ефективний потужний сервер здатний значно спростити більшість робочих процесів, пов'язаних з веденням звітності підприємства, системою відеоспостереження, обробкою і систематизацією баз даних, багатозадачних інформаційних потоків, і інше. Є безліч напрямків, в якому використовується такий апаратний центр, і його особливості в значній мірі залежать саме від базового призначення, який надає безпосередній вплив на характеристики комплектуючих.

Без сумніву, при виборі сервера бажано зупинитися на варіантах брендових виробників. Світові лідери в даній галузі, такі як Dell, HP, Asus і деякі інші марки, давно зарекомендували себе, в тому числі в якості постачальників надійного і доступного серверного обладнання. На відміну від менш відомих і більш дешевих аналогів, сервери даних брендів проходять жорстке тестування в заводських умовах на максимальних навантаженнях, що дає абсолютну гарантію якості їх працездатності.

Крім бренду, вибір тієї чи іншої моделі повинен грунтуватися на особливостях і характеристиках конфігурації сервера. Важливі:

  • потужність апаратного комплексу, а відповідно, і материнська плата;
  • кількість підтримуваних процесорів;
  • вбудований або зовнішній тип RAID-контролера, чисельність гвинтів і їх об'єднання в RAID;
  • кількість і вид оперативної пам'яті;
  • відмовостійкість і інші фактори.

Новачкам не так-то й просто розібратися з необхідною конфігурацією, тому краще звернутися за консультацією до професіоналів, які знають різницю між складанням домашнього "заліза" і підбором серверних комплектуючих.

Що врахувати при виборі сервера

За якістю і призначенням серверне обладнання розділяється на кілька сегментів:

  • SoHo - охоплює малі підприємства чисельність користувачів до 20 чоловік;
  • SMB - середні компанії до 500 користувачів;
  • Enterprise - дозволяє створити багатотисячну інфраструктуру.

Для різних сегментів цінник значно відрізняється, тому вибирати той чи інший варіант сервера потрібно, в тому числі з урахуванням часу його окупності і простою.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар