
- Еще новости наших партнеров
- Розміщено
Як вибрати центральний процесор для сервера: 5 корисних порад
Якісне серверне обладнання необхідне для коректної роботи комп'ютерної та периферійної техніки, а також систем відеоспостереження в комерційних організаціях або житлових приміщеннях. Головний компонент будь-якого сервера (як домашнього, так і офісного) - центральний процесор.
Від його продуктивності і надійності безпосередньо залежать можливості:
- управління обладнанням;
- обміну інформацією;
- зберігання великих масивів даних і виконання інших важливих завдань.
Сервер можна придбати вже в готовому до експлуатації вигляді або ж зібрати самостійно. В процесі вибору компонентів для серверної установки важливо звертати увагу на їхні технічні характеристики та інші параметри.
Як вибрати процесор для сервера: топ найбільш значущих критеріїв
Найскладніший етап самостійної збірки сервера - пошук відповідного процесора. Під час вибору «серця» для домашнього або офісного сервера важливо звертати увагу на такі його характеристики та особливості.
Багатоядерність
Серверні процесори з 1 ядром вже давно втратили актуальність, оскільки не можуть впоратись із завданнями, що ставлять сучасні користувачі. Для забезпечення коректної роботи сервера, призначеного для домашнього використання, в багатозадачному режимі досить процесора з 4 ядрами. Для серверної установки в малому офісі підійде 6 або 8-ядерна модель.
У великому офісному центрі не обійтися без сервера, роботу якого забезпечує процесор з не менш, ніж 10 ядрами. Підібрати процесор для сервера за числом ядер можна в інтернет-магазині.
Об'єм кеша
Параметр безпосередньо впливає на швидкість роботи серверного обладнання. Найшвидшими і продуктивними вважаються процесори з найбільшим об'ємом кеш-пам'яті. Вони підходять для серверів, встановлених на великих підприємствах і в великих офісних центрах. ЦПП (центральні процесори) з невисокою і середньою швидкодією більше підходять для використання вдома або в організаціях невеликого масштабу.
Тип сокета
Socket - роз'єм, через який мікропроцесор підключається до системної плати сервера. Вибираючи ЦПП за цим параметром, варто враховувати можливості сумісності. Найкраще вибирати моделі з актуальними («найсвіжішими») типами мікропроцесорних роз'ємів.
Тактова частота
Характеристика залежить від обсягів навантаження на сервер, а також від програмного забезпечення, яке використовується з домашніх ПК або техніки в офісі. Для сервера, до якого буде підключено кілька пристроїв, вистачить продуктивності процесора з частотою до 2 ГГц. До обладнання, яке забезпечує роботу великої кількості ПК, камер і інших девайсів, вимоги набагато вище. Тактова частота ЦПП такого обладнання має перевищувати 4 Ггц.
Вимоги з тепловідводу
Щоб забезпечити нормальну роботу серверного процесора і захистити його від перегріву, необхідно дізнатися, скільки тепла він виділяє під час роботи. Чим більше цей показник, тим вище має бути потужність вбудованої в сервер системи охолодження.
П'яти параметрів вистачить, щоб відшукати гарний процесор для сервера, установка якого запланована в організації будь-якого масштабу. Орієнтуватися на перераховані критерії варто і в процесі пошуку ЦПП для домашнього сервера - це дозволить не переплачувати за «зайві» функції і можливості, які навряд чи можуть знадобитися пересічному користувачу.