Особливості фінтеха в Україні: проблеми і перспективи

Сучасна фінансова структура зазнає особливі зміни. Всесвітня павутина об'єднала в собі всі сфери людської діяльності. Українці давно стали переходити на проведення грошових операцій онлайн. Як кажуть аналітики, в Україні найближчим часом буде спостерігатися стрімкий розвиток в області фінтехнологій.

Умови і фактори для розвитку українського фінтеха

Популяризація галузі в державі зумовлена зручністю у використанні технології і можливостях, які вона надає. Користувачам став доступний повний контроль над своїми фінансами через звичайні банківські програми. Тільки за 2018 рік fintech в Києві увійшов в 20 міст, які впроваджують і розвивають його. На даний момент сою діяльність здійснюють понад 80 компаній, і їх число зростає.

Доступ до NFC гаманців дозволив збільшити загальну кількість операцій з фінансами в десятки разів. Триває розвиток і поява нових стартапів в сфері онлайн-переказів. Зараз такі фінансові проекти загрожують видозмінити звичну банківську структуру.

Бізнес від популяризації fintech тільки виграє, оскільки у підприємців з'являється вихід на більш широку аудиторію. Запропонувати свої послуги тепер можна не тільки для певної місцевості, але навіть за межами країни.

Що гальмує розвиток фінтеха в Україні?

Сучасний fintech-ринок зіткнувся з низкою труднощів на шляху вдосконалення:

  1. Слабка законодавча система країни;
  2. Зниження споживчого попиту на ряд послуг;
  3. Слабка залученість інвесторів;
  4. Нестабільна економічна ситуація;
  5. Військовий стан і загроза цілісності державних кордонів.

Для поліпшення позицій бізнесу належить більше фінансувати тривалі проекти, ніж виділяти кошти на величезну кількість реклами.

Розвиток фінтеха в Україні

Сфери інтересів інвесторів

Іноземний капітал дозволить підняти і прискорити fintech розвиток технології. Інвесторів останнім часом цікавлять певні сфери, серед яких:

  • електронні гаманці;
  • системи платежів онлайн;
  • модернізація блокчейн;
  • ігрові проекти і в цілому індустрія;
  • безконтактні платежі.

Покращуючи взаємини з кінцевими користувачами, розвиваються всі напрямки фінотраслі. Це інтегратори і шлюзи платежів, проекти з підвищення конверсії, різного роду фінансові організації.

Майбутнє індустрії fintech в Україні

У 2019 fintech-ринку прогнозується стрімкий розвиток. Цьому сприяють, перш за все, зміни в законодавчій системі, зростання безпеки в b2b і b2c сферах. Впливає досвід Європи, звідки компанії переймають ідеї щодо вирішення проблем.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар