Що можна надрукувати на 3D принтері

Ще недавно технологія тривимірного друку на 3D принтерах представлялася чимось фантастичним і нереальним. Зараз подібні пристрої широко використовуються при виготовленні всіляких елементів з різних матеріалів: металу, пластику, дерева.

Самостійне придбання і використання такого складного обладнання поки є недоступним для звичайного користувача, але завжди є можливість замовити друк у професіоналів.

Сфери застосування модельованого друку

Головною перевагою використання 3D принтерів є висока точність виготовлення деталей. Це вкрай необхідно в різних сферах нашого життя, де важливо уникнути навіть мінімальних відхилень від заданих параметрів. Ультрасучасні 3D принтери знайшли своє застосування навіть в медичній галузі, допомагаючи з точністю до наноміліметра відтворювати необхідні елементи протезування, які використовуються для створення донорських органів. Зрозуміло, настільки складні пристосування потрібні не всім. І в той же час, вироби, надруковані на цьому пристрої, все більше входять в наше життя.

3D принтери застосовуються для виготовлення елементів протезування

У яких сферах використовується тривимірний друк:

  • Сучасне мистецтво передбачає застосування подібних технологій для створення об'ємних фотографій, скульптур і всіляких інсталяцій. Можна відтворити втрачені твори мистецтва, а також створити унікальні і технічно дуже складні у виконанні шедеври.
  • У дизайні інтер'єру 3D друк відкриває просто необмежені можливості для реалізації найсміливіших ідей. Комп'ютерна графіка дозволяє продумати найдрібніші деталі, а також уникнути багатьох помилок у вже готовому проекті.
  • Будівельні технології також дуже виграли від можливості виготовлення всіх необхідних елементів з максимальною точністю розмірів. У Китаї вже є багато будинків, зведених за допомогою «будівельного» 3D принтера.
  • Машинобудівна галузь використовує 3D принтери не тільки для виготовлення дрібних деталей, де точність вельми важлива, але і для створення великих виробів. Їх якість перевищує аналоги, виготовлені традиційним способом.

Можливості друку на 3D принтері

Велику роль технологія 3D друку має для індивідуального виробництва. Зараз практично будь-яка людина може замовити послугу для виготовлення власної копії: мініатюрної або в повний зріст, що раніше навіть не представлялося можливим. Вироби, створені за допомогою тривимірного друку, оточують нас всюди і допомагають знизити обсяги звичайного виробництва. Це не тільки економічно вигідно, але і допомагає поліпшити екологію на нашій планеті.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар