Колонки: огляд параметрів і класифікація

Обираючи аудіотехніку для дому, більшість зупиняє свій вибір на практичних і відносно недорогих колонках. Вони бувають різних видів, призначені для посилення звуку ноутбука, телевізора або комп'ютера, а також для використання спільно з сучасними смартфонами.

Класифікація проводиться за основними технічними характеристиками, тому перш ніж купити колонки, обов'язково варто визначити пріоритетні для себе параметри.

Які колонки підходять для домашнього використання

Повноту відтворення забезпечує, перш за все, частотний діапазон звуку. Зазвичай це значення становить від 20 Гц до 20 кГц, адже саме в цьому діапазоні ми розрізняємо звуки. Вихідна потужність також може значно варіюватися. У недорогих моделей це значення становить не більше 1,5 Вт на один динамік. Для повноцінного використання при прослуховуванні музики або перегляді відео файлів досить визначити сумарне значення вихідної потужності в межах 30 Вт. Не варто розраховувати придбати аудіотехніку з такими параметрами за недорогою вартістю. Зазвичай в заявлених характеристиках вказана максимально допустима потужність. Але при цьому слід зазначити, що використовувати техніку завжди «по повній» загрожує її швидким виходом з ладу. Оптимальні настройки - не більше 80% від загальної потужності динаміка. Не менш важливим параметром буде і кількість підключених каналів.

Постійне використання колонок на повну потужність призведе до швидкого виходу з ладу

Сучасні акустичні системи представлені зазвичай трьома варіантами:

  • 2.0 - бюджетний варіант. У комплект входять дві колонки з однаковою потужністю.
  • 2.1 - універсальний вибір для перегляду відео, прослуховування музики на комп'ютері. У комплект входять сабвуфер і дві колонки. Завдяки сабвуферу менше спотворюються низькі частоти і баси.
  • 5.1 - техніка на рівні професійної. Подібний комплект включає сабвуфер і п'ять колонок, використовується для об'ємних аудіо ефектів. Застосовується для консолі або телевізійної приставки.

Багато колонок забезпечені підключенням за типом Bluetooth. Це дозволяє вигідно розмістити всі елементи, не плутаючись в численних проводах. Діапазон передачі звуку становить не менше 10 м.

Bluetooth колонка

Важливе значення має і матеріал, з якого виготовлені портативні аудіо колонки. Найбільшу популярність отримали пластикові елементи, адже це недорогий і практичний варіант. Кращу якість звучання і об'ємний звук забезпечує дерев'яний корпус виробу. Привабливий дизайн і додаткові ефекти акустичних колонок також привернуть увагу покупців.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар