Віртуалізація сервера 1с - сучасний тренд в IT

Програмний комплекс 1с підприємство є найбільш поширеною в Україні середовищем ведення всіх видів бухгалтерського обліку. З 1с працюють як великі підприємства, заводи і державні компанії, так і невульгарна фірми і навіть приватні підприємці.

Природно у будь-якого з власників бізнесу виникає питання: як правильніше і безпечніше всього технічно реалізувати можливість роботи в 1C для всіх співробітників?

Тут є 2 варіанти :

1. Купівля власного сервера під 1С. Досить витратний варіант. Та як сервер і програмне забезпечення для нього коштують дорого. Його потрібно десь розмістити і знайти того, хто буде цей сервер обслуговувати. Плюс оплачувати його експлуатаційні витрати, ремонти і споживану електроенергію.

2. Віртуалізувати 1С, організувавши віртуальний сервер 1С. Розмістити її поза мережею підприємства, забезпечивши всім співробітникам віддалений доступ в програмі через інтернет. Саме цей варіант сьогодні є оптимальним практично в будь-якому випадку.

І ось чому:

Технологія віртуального сервера на увазі зберігання всіх даних децентралізовано в хмарі, а для роботи з цими даними використовувати хмарні ж обчислювальні потужності. Очевидно, що такий сервер не може згоріти або зламатися. Його не можуть викрасти або вилучити на законних чи не законно обставин. Більш того, для 3-й боку взагалі практично неможливо відстежити наявність такого ресурсу, тому що базуються дата-центри в Німеччині, США та інших країнах.

Доступ до сервера можна отримати з будь-якої точки світу через Інтренет. Але зробити це може тільки той, хто знає його адресу. І кому були видані дані аутентифікації. Доступ надається за зашифрованих каналах зв'язку і виключає перехоплення робочих сесій.

Обслуговування сервера беруть на себе фахівці копанні, що надають послуги віртуалізації 1С. Серед цих послуг розгортання сервера, перенесення баз даних клієнта, моніторинг роботи, усунення збоїв, оновлення 1с і підтримка співробітників.

Тарифікація таких послуг залежить від особливості складання договору. Але зазвичай вона помісячна у вигляді фіксованої абонентської плати.

Віртуалізація сервера 1С

Тобто власник підприємства, вибравши собі надійного підрядника для віртуалізації 1С, повністю позбавляється не тільки від необхідності нести витрати на покупку, установку і обслуговування власного сервера, але і отримує комплексну послугу з підтримки 1С в цілому.

Плюс зникає необхідність тримати бази 1C підприємства в офісі. Та й самим співробітникам вже необов'язково там перебувати, адже вся робота йдуть через інтернет і не важливо де саме перебуватиме той чи інший працівник, якщо у нього є актуальні дані для доступу до віртуального сервера.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар