Що таке Windows Hello

Компанія Microsoft активно просуває свою нову систему під назвою Windows Hello. Вона дебютувала в 2015 році, разом з операційною системою Windows 10. Головне її призначення — забезпечити користувачам безпечний і швидкий доступ до комп'ютера, ноутбука або мобільного пристрою без постійного введення пароля. Про головні особливості Windows Hello ми готові вам розповісти докладніше!

Windows Hello, що це?

Система Windows Hello грунтується на біометричних технологіях . Вона здатна розпізнавати ваше обличчя, відбиток пальця або сканувати сітківку для того, щоб надати доступ до комп'ютера, мобільного пристрою або ноутбука. Звичайно, для того, щоб скористатися всіма її перевагами, вам необхідно мати девайс зі сканером відбитка пальця або сітківки, а також веб-камеру для розпізнавання особи. Зате пароль вводити дійсно не буде потрібно.

Система аутентифікації Windows Hello

Працює Windows Hello тільки з системою Windows 10 (і, очевидно, буде сумісна з наступними ОС від Microsoft). Поки її підтримує обмежену кількість останніх пристроїв. Це Surface Pro 4, Surface Book, ряд смартфонів на Windows Mobile і деякі вибрані моделі від HP, Lenovo, Dell та інших виробників стаціонарних комп'ютерів і ноутбуків. Для тих, у кого пристрої старі (але оновлені до десятої версії операційної системи Windows), передбачається можливість підключати сторонні девайси: веб-камери, клавіатури . Але також далеко не все. У майбутньому кількість підтримуваних пристроїв значно розшириться.

Як працює Windows Hello

Після настройки Windows Hello може впізнавати користувача по одній з наступних біометричних характеристик:

  • особа;
  • відбиток пальця;
  • сітківка ока.

Таке розпізнавання працює замість пароля. Після того, як система пізнає користувача, він отримує доступ до пристрою. Сітківка ока і обличчя розпізнаються через веб-камеру, відбиток пальця   — по вбудованому сканеру. Більшість сучасних сканерів відбитка підтримується.

Розпізнавання осіб з Windows Hello

Однак, перша-ліпша веб-камера для роботи з Windows Hello не підійде. Для роботи з системою потрібна специфічна RealSense-камера, розроблена Intel, а з нею інфрачервоний сенсор. Для сторонніх розробників передбачений набір по створенню веб-камери. Відповідна веб-камера спільно з системою Windows Hello без проблем відрізнить користувача не тільки від інших людей, але і від фотографії самого користувача. Обдурити біометричну технологію ніяким хакерам таким чином не вийде.

Можливості системи не обмежуються тільки доступом до девайсу. За допомогою Windows Hello можна буде здійснювати швидкі покупки через Windows Store, використовуючи біометричні дані для аутентифікації. Додатково можна оплачувати покупки через інші програми, що підтримують роботу з Windows Hello.

Як налаштовувати і взаємодіяти з Windows Hello

Щоб налаштувати Windows Hello, необхідно зайти в налаштування через кнопку "Старт" операційної системи Windows 10. У налаштуваннях є пункт "параметри входу", а в ньому   — вкладка Windows Hello. Біометричні параметри для входу налаштувати можна як по одному показнику, так і відразу по всьому. Після проходження процесу настройки, ви зможете отримувати доступ до свого девайсу або підтримуваним захищеним додатків, просто подивившись в веб-камеру або доторкнувшись пальцем до сканера відбитка.

Налаштування Windows Hello

Додатково можна зберегти і pin-код для входу в систему, якщо ви збираєтеся давати доступ іншим користувачам. Зчитування особи, сітківки або відбитка в середньому займає не довше пари секунд. Це дійсно швидше постійного введення довгого пароля.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар