Маленький чотириногий робот Ghost Minitaur знайде шлях до твого серця

Незважаючи на те, що сьогодні всі навколо зачаровані чотириногими роботами типу тих, яких щосили клепають в Boston Dynamics, дозволити собі придбати таку складну машину зможе далеко не кожен. Але якщо такому роботу трохи урізати можливості (а заодно і розмір), спростивши його, то придбання одного для себе починає здаватися більш реальним. І цілком можна уявити, що вже в найближчому майбутньому повз тебе на вулиці проскочить робот Ghost Minitaur від компанії Ghost Robotics з Філадельфії.

На відміну від більш великих чотириногих роботів, яких ми бачили раніше, цей в довжину всього 400 мм, важить 6 кг, а його максимальна швидкість становить 2 метри в секунду. Управляється робот за допомогою джойстика, однак, є можливість запустити його автономно, покладаючись на вбудовані сенсори.

Чотириногогий робот Ghost Minitaur

Одного заряду літієвої батареї досить для того, щоб робот стрибав, підскакував, як копитне, ходив, бігав підтюпцем або дерся по сходах протягом 20 хвилин. Він може дати відкривати двері, захоплюючи ручку в стрибку або дертися вгору, використовуючи вбудовані гаки на ногах.

Основна відмінність Ghost Minitaur від інших подібних роботів — кожна його кінцівка безпосередньо управляється мотором, а не через передавальний механізм. Це робить робота менш крихким, а також дозволяє йому швидше адаптуватися до оточуючої його місцевості.

Робот Ghost Minitaur

Все це, звичайно, дуже здорово і весело. Але для чого насправді може використовуватися такий робот? Жирен Паріх, керівник компанії Ghost Robotics, повідомляє:

— В основному ми націлені на ринки громадської безпеки, дослідницькі та рятувальні місії, а також на військову індустрію. Запустити робота можна буде в самі різні умови і місцевості, навіть екстремальні та незвідані.

Заодно його можна буде далі використовувати в дослідженнях рухової моторики у роботів.

Зараз ціна робота для розробників становить 10 000$. Але, якщо він відправиться на масовий продаж, розробники обіцяють скинути вартість на ринкову модель до 1500$ . А поки на робота Ghost Minitaur можна подивитися на представленому компанією відео.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар