Робот SpotMini від Boston Dynamics надасть допомогу по господарству

Компанія Boston Dynamics (та сама, на рахунку якої останнім часом виявляються найбільш вражаючі роботи) представляє невеликого і тихого чотириногого робота, здатного пересуватися по будинку і займатися прибиранням. І навіть принести тобі банку з яким-небудь напоєм (тільки тобі ще потрібно напій у робота відібрати).

Судячи з показаного відео від розробників, SpotMini є зменшеною версією робота Spot, представленого в 2015 році. Він оснащений артикульованою рукою з маніпулятором, який зовні нагадує щось середнє між головою вівці та кухонною прихваткою.

Робот SpotMini від Boston Dynamics

Демонстраційне відео було представлено без будь-якого попереднього анонсу. У ньому видно різницю в розмірах між роботами Spot і SpotMini. Тиха робота робота також демонструється. Робот здатний вільно пройти між ногами свого попередника або під столом. На додаток він може пересуватися по столовій, дертися по сходах і навіть підніматися після падіння. Остання можливість була продемонстрована досить жорстоко по відношенню до робота   — на його шляху поклали бананову шкірку, на якій він комічно послизнувся.

Робот вийшов не тільки моторним. SpotMini показує здатність за допомогою артикульованої кінцівки завантажувати посуд до посудомийної машини, викидати сміття, а заодно демонструвати якийсь незграбний танець. На відео навіть показано, як SpotMini приносить своєму власнику банку з содовою. Але не віддає відразу, а грає в своєрідне перетягування каната, немов він справжня, нехай і механічна, собака.

Згідно з інформацією від Boston Dynamics SpotMini важить всього 25 кг. І лише 29 кг разом з артикульованою рукою. На відміну від попередніх роботів цих же розробників SpotMini не обладнано потужною гідравлічною системою, але його повністю електрична система стала найтихішою з усього, що було представлено компанією. Робот працює на внутрішній батареї 90 хвилин, оснащений стереоскопічними камерами, напівпровідниковим гіроскопом і сенсорами, що дозволяють йому визначати, в якій позиції необхідно розташувати кінцівки.

Розробники повідомили, що багато завдань SpotMini здатний виконувати автоматизовано. Але для повноцінного контролю йому все одно поки ще необхідна людина. Всі можливості цього дивно чарівного роботизованого пса показані на відео від компанії.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар