Робот Leo надасть тобі більше часу на черги в аеропортах

Кожна авіакомпанія заявляє, що знайшла найкраще рішення для проблеми логістики багажу пасажирів. Одні компанії пропонують стильні ярлички з чіпами, що відстежують. Інші витрачають величезні суми грошей на повну переробку процесу перевезення багажу. Але єдиний шлях до того, щоб більше не втрачати жодної валізи — повна автоматизація процесу. І саме з такою метою створювався цей чарівний робот.

Робот Leo — автоматичний сортувальник багажу, розроблений компанією SITA, що займається виробництвом технологічних інструментів для аероліній. У представленому розробниками відео робот Лео пересувається по аеропорту Женеви. Він приймає багаж пасажирів і піклується про те, щоб валізи потрапили на відповідний літак.

Робот leo від компанії sita

З пасажирського боку робота робота виглядає дійсно цілісною і безперебійною. Пасажири сканують свої посадочні талони, щоб двері багажного сховища Leo відкрилися. Потім робот розподіляє по валізах відповідні ярлики. Дверцята сховища закриваються, на дисплеї робота з'являється інформація про пункт виходу на посадку і часу, що залишився до того моменту, як прибрані валізи попрямують безпосередньо в зону розподілу багажу. Важлива перевага пристрою в тому, що багаж за весь час ніколи не покидає термінал, залишаючи пасажирам набагато більше часу на те, щоб спокійно зареєструватися і зробити посадку в літак. Або на те, щоб ще довше стояти в чергах управління з безпеки польотів.

Робот Лео від компанії SITA

Така багажна система, такі роботизовані технології, однозначно необхідні для автоматизації та впровадження в усі сфери нашого життя. Але складно сказати, що саме робот Leo став відповіддю на молитви всіх пасажирів, які мали проблеми з сортуванням їх багажу. По суті, це просто автоматизована пересувна версія кіосків, в яких пасажири самостійно роздруковують і вішають на свої валізи відповідні ярлики. Однак, відправка роботом багажу на місце сортування може бути вельми корисною для людей з обмеженими можливостями або тих, хто подорожує з дітьми.

Роботи здійснюють менше помилок і рідше втрачають багаж, ніж оператори. Але Leo здатний перевозити за раз тільки дві валізи. Значить, для оптимізації необхідні сотні таких роботів, що пересуваються по аеропорту. Ймовірно, нормально працювати ця система найближчим часом зможе тільки для преміум-класу. Але агов. Цей робот все одно чарівний, чи не так?

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар