Робот Jackrabbit зі Стенфорда навчиться негласним пішохідним правилам

Навіть дорослій людині часом непросто пересуватися у великому натовпі народу, а які шанси на це у незграбного і наївного робота? Щоб запобігти в майбутньому незручній ситуації типу "йти мені наліво або направо", а з ними і зіткнення, розробники з Стенфорда створили робота Jackrabbot, розраховуючи на те, що він зможе зрозуміти всі правила пішохідного руху.

Дослідницька команда вже працює над візуальним алгоритмом, завдяки якому робот буде відслідковувати і передбачати ситуації на пішохідній доріжці. Але правила для робота дуже складні, адже існує стільки можливих варіацій, які залежать від поведінки натовпу, ширини дороги, часу доби, наявності або відсутності велосипедистів ... Буде потрібно укласти в алгоритм дуже багато даних.

візуальним алгоритмом jackrabbot

Робота алгоритму буде грунтуватися тільки на даних, отриманих самим роботом. Порівняти алгоритм можна буде з роботою нейронної системи людського мозку. Систему не доведеться налаштовувати за принципом "я вважаю, що в цій ситуації жива людина точно повернула би в цю сторону".

Розробникам над алгоритмом ще працювати і працювати. Поки вони описали сам принцип його дії в газеті, результати дослідження доступні на порталі Стенфорда. Представляти дослідження команда буде пізніше в цьому місяці. Уже розроблений алгоритм значно перевершує інші подібні йому. Перша модель вже вивчила деякі нюанси того, як натовп людей реагує в певних ситуаціях.

Нинішній Jackrabbot — яскраво одягнений робот, який направлено контролюється, поки дослідники збирають дані і намагаються зрозуміти, як прив'язати алгоритм до відчуттів робота. Це модифікований Segway RMP210, екіпірований стерео камерами і лазерним сканером, а заодно і GPS-навігацією. Робот не отримав огляду з висоти пташиного польоту, але якщо поставити йому швидкість і дистанцію, він зможе координуватися в просторі і передбачати поведінку навколишнього оточення з граничною точністю.

jackrabbot екіпірований стерео камерами

Розробники планують повністю пов'язати алгоритм з моделлю робота до кінця літа, а потім ближче до кінця року представити повноцінне демо.

Подібні проекти наближають розробників роботів до того, що в майбутньому вони зможуть вільно пересуватися по вулицях і заходити в наші будинки практично також, як і ми самі: швидко, безпечно і оцінюючи оточуючих. Також як автоматичні автомобілі зараз змінюють проїжджу частину, пішохідні роботи (гуманоїдні і не дуже) мінятимуть тротуари.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар