Роботи зустрічаються, пізнають один одного краще і дають життя новим роботам

Розробники з Нідерландів заявили, що створили перших роботів, здатних породжувати нових роботів. Що це взагалі означає? Слухайте уважно, дітки: коли сенсори оцінки придатності двох роботів збігаються, відбувається щось прекрасне. Ну, ви дізнаєтеся, коли підросте. Або прочитаєте далі.

У прес-релізі проекту "The Robot Baby" можна дізнатися про те, що амбіції розробників поширюються аж до Марсу. У прямому сенсі: на їхню думку можливості роботів дозволять успішніше колонізувати червону планету. Так, з жменьки жолудів виростає могутній дуб, але що можуть породити роботи?

The Robot Baby

Як концепт, проект дійсно демонструє нам дещо новеньке. Два роботи (або, в майбутньому, набагато більше), зібрані з полурандомних компонентів з моторизованих блоків, отримали можливість натурально розмножуватися, контактуючи один з одним. На світло в результаті з'являється третій робот, зібраний з компонентів своїх "батьків". Роботи швидко пересуваються, шукаючи один одного за допомогою світлових датчиків (в природі цей процес зветься фототаксисом). Але вивести з них армію, звичайно, не вийде.

Так або інакше, коли роботи знаходять один одного, вони відправляються на парочку побачень (до роутера). А потім, закохавшись один в одного з першого біта, обмінюються своїм "генетичним" матеріалом (програмним забезпеченням і залізом, на яких вони самі працюють), який перемішується і створює нового робота. Ця частина якраз про секс між роботами, якщо ви раптом не здогадалися.

Робо-дитина, що вийшов в результаті експерименту, вийшов дикою химерою, зібраною з кінцівок і хвостових стабілізаторів робо-батьків. Але як би дивно це не виглядало зараз, ідея і технологія не є абсурдними. Самостійно модифікуючись роботи зможуть адаптуватися до ситуацій, не чекаючи команди від контролюючого їх оператора.   Натуральні алгоритми таких модифікацій зможуть породжувати унікальні рішення, до яких люди не факт, що дійдуть. Проект "The Robot Baby" був представлений на науковій виставці в Амстердамі.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар