Батарея для ноутбука тримається на 95% і не заряджається: як жити далі

Що спільного у лептопа і літака? Обидва пристрої потребують « заправці ». Авіалайнер з повними баками перелітає океан, а ноут із зарядженою батареєю працює автономно 2-4 години. Але керувати літаючої « махиною » може тільки дипломований пілот, а розібратися в ноут здатний і дитина.

Підключив комп'ютер до мережі, зарядив акумулятор, відключив блок живлення і працюй – простіше простого. Тому уважний користувач відразу виявить нестандартну ситуацію. Якщо раніше індикатор зарядки показував 100%, а тепер – максимум 95%, виникає логічне запитання: з чого б це?

Хибна тривога

Експерти стверджують: в окремих випадках не варто переживати. Так батарея захищається від передчасного зносу. Коли запускається ємна програма, рівень заряду відразу « просідає » з максимуму на 1-5%. Підключати в цьому випадку харчування недоцільно. Літій-іонні батареї розраховані на фіксовану кількість циклів заряду-розряду, в середньому до 1000. Коли ресурс вичерпується, батарея довше заряджається і автономної роботи комп'ютера вистачає на 15-30 хвилин.

Якщо ж індикатор «зависає» на рівні 95%, а акумулятор тримає заряд, як зазвичай, приводу для паніки немає. Це штатний режим АКБ.

Про що не розповість комп'ютер

Іноді зарядиться до максимуму не дають програми, про які користувач навіть не здогадується. А що, ноут теж має право на приватне життя. Ось тільки приховані процеси часто енерговитратних і працюють у фоновому режимі постійно.

Батарея для ноутбука

Комбінація Cntr + SHIFT + ESC допоможе побачити, чим живе лептоп, поки господар дивується, в чому ж справа.

Як визначити, що батарею пора міняти

Якщо батарея відпрацювала 2-3 роки, ємність необоротно знижується. Це нормальний процес для елементів Li-Ion. Тільки контролер продовжує вважати ємність за колишніми показниками. Якщо тривалість автономної роботи знизилася, батарея заряджається годинами, доходить тільки 95% і завмирає – пора перевірити стан елемента живлення.

Що робити:

  1. Провести калібрування АКБ. Якщо ситуація не змінилася, перевіряти далі.
  2. Дізнатися стан батареї спеціальною програмою. У Windows 7 і новіше встановлена ​​штатна утиліта Battery Care, яка покаже ступінь зносу акумулятора щодо номінальної ємності.
  3. Перевірити працездатність блоку живлення.

Якщо акумулятор зношений понад 70%, залишається один вихід – замінити елемент. Знайти нові запчастини нескладно, на ринку присутнісотні оригінальних і сумісних комплектуючих до ноутбуків.

Рівень « зависла » зарядки в 5 кроках від 100% - привід перевірити АКБ. Слідкуйте за станом деталей, і ноутбук не підведе.

Оцініть матеріал
(4 голосів)

Залишити коментар