5 порад при виборі датчиків руху для освітлення

Датчик руху - штука безперечно корисна і необхідна. Але, не знаючи переваги і їх особливості, при виборі можна легко заплутатися самому і стати жертвою недобросовісних консультантів, які продадуть Вам пристрій дорожче. Ми люб'язно надамо Вам кілька простих порад, про які й піде мова.

Що першочергово: дальність і радіус дії

Вибираючи, обов'язково позначте сферу використання. Для вуличного освітлення важлива велика дальність сприйняття. Зараз у продажу є датчики, які вловлюють рухомий об'єкт навіть на відстані до 50 м.

Діяльність і радіус дії датчиків руху

Якщо пристрій буде розміщуватися в будинку, наприклад, в коридорі або на сходах, досить буде радіусу дії до 5-6 метрів. Не забувайте про клас пиловологозахисту - він вказаний на кожен товар.

Три основні типи датчиків руху

На сьогодні існують три основні типи датчиків руху:

  • Ультразвуковий – в основу покладена робота високочастотних звукових хвиль, що не сприймаються людиною. Чи відрізняються низькою вартістю , в порівнянні з іншими датчиками руху, і здатністю працювати в умовах підвищеної вологості і пилу. Безпечні для людини, але до ультразвуковим хвилям сприйнятливі домашні тварини. Тому якщо в будинку є вихованці, це не кращий варіант .
  • Мікрохвильовий – випромінює радіохвилі дуже високих частот, які відбиваються від об'єкта і повертаються назад. Не можна встановлювати в місцях постійного перебування людей. Такі датчики краще використовувати для охоронних пунктів.
  • Інфрачервоний – сприймає ІК випромінювання, які виходять від рухомого об'єкту, завдяки спеціальній оптичній системі. Характеризується великою дальністю сприйняття , реагує тільки на об'єкти з власної температурою. абсолютно нешкідливий і для тварин, і для людини. Недолік його в тому, що він може сприймати незначні інфрачервоні випромінювання, тим самим підвищуючи показник помилкового спрацьовування. Проте - це найпопулярніший сегмент датчиків які користуються найбільшим попитом серед українців.

Як визначити місце установки датчика?

Виберіть відповідне місце установки. Це безпосередньо впливає на кут сприйняття датчика.

Стельові датчики мають кут огляду 360°, кутові 270°, і настінні від 120° до 380° в залежності від моделі та місця монтажу.

Датчики виробництва IEK

Датчики з кутом огляду 180 підійдуть в основному для контролю включення / вимикання освітлення на вході. Пристрої, кут чутливості і радіус сприйняття яких більше, - можна використовувати в охоронних цілях.

Комплект або пристрої окремо?

Купуючи датчики руху, враховуйте, що крім нього доведеться купувати і світильник або прожектор, який буде працювати в парі з пристроєм. Важливим моментом є правильний монтаж. Купівля двох окремих приладів буде виправдана, якщо вас уже є світильник і датчик до нього Ви докуповуєте, або для використання в системах охорони, де до датчика висуваються додаткові високі вимоги. Для домашнього використання відмінно підійде світильник з вбудованим ДД.

На чому заощадити? економ або преміум клас

Чи означає висока ціна, таку ж високу якість? Питання в іншому, чи варто переплачувати за бренд ?. Оптимальний варіант покупки - співвідношення ціна/якість . На ринку відмінно зарекомендували себе датчики виробництва IEK, E.Next (вартістю від 189 грн) і німецькі Hager.

Датчики виробництва E.Next

Світильники з вбудованим датчиком коштуватимуть від 450 грн. Тут Maxus і IEK безперечні лідери.

Оцініть матеріал
(4 голосів)

Залишити коментар