Моделювання приміщень в 3D. Що потрібно знати про застосовані технології?

Звичайні креслення, макети, проекти, втілені на папері, поступово відходять на другий план. Принаймні, первісне опрацювання проектів тих же приміщень виконується саме за допомогою комп'ютерних середовищ тривимірного моделювання. Завдяки таким середовищам, можна спроектувати приміщення в найменших деталях і подивитися, як воно буде виглядати за різних обставин, наприклад, при ввімкненому або вимкненому світлі, з різним набором меблів, обробкою тощо. Кінцевим результатом даного моделювання виступає отримання досить реалістичної фотографії вже готового приміщення. Зі зрозумілих причин, зробити те ж саме на папері неможливо.

Які плюси можна виділити в моделюванні приміщень за допомогою тривимірних технологій?

Будь-які середовища, де можна виконувати проектування або редагування всіляких об'єктів, будь то фотографії, відео, анімація або проекти інтер'єрів, практично завжди дають можливість оцінити внесені зміни в реальному часі. Відповідно, не потрібно чекати, поки пройде рендеринг проекту, щоб оцінити свої дизайнерські задумки. Уже згадувалася можливість максимально точної візуалізації дизайну приміщення, причому, час створення цих проектів не таке великий, як це бувало раніше при роботі з паперовими кресленнями.

Можна дуже легко відредагувати або видозмінити вже готовий проект, маючи доступ до файлу проекту. Практично будь-які зміни, починаючи від зміни окремих декорацій або кольору меблів, виконуються буквально в кілька кліків. Можливостей тривимірного моделювання дуже багато, наприклад, можна повернутися за історією змін до певної точки, можна працювати тільки з окремими елементами проекту тощо.

Тривимірне моделювання кухні

З готовими проектами тривимірного моделювання приміщень досить зручно виконувати і всі супутні подальші дії. Умовно кажучи, опрацьовану модель кухні 3d max можна відразу використовувати і для подальших розрахунків будівельного кошторису. І тут всі отримані суми будуть максимально близькі до того, що сформується за підсумком.

Чому важливо розділяти існуючі програми для розробки дизайну приміщень?

Тут все залежить від того, які саме завдання перед собою ставить користувач. Якщо він хоче самостійно навчитися робити і завантажити 3д моделі або випробувати для себе нове хобі, то йому має сенс почати саме з простих програм, багато з яких є безкоштовними. Переходити в такій ситуації в професійні середовища моделювання немає ніякого сенсу. Для роботи з ними потрібен певний досвід, а також розуміння того, що саме потрібно отримати в кінцевому рахунку.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар