3D-принтер - будова і особливості друку

Все частіше в побуті можна зустріти такий прилад, як 3D-принтер, за допомогою якого можна створювати як окремі елементи для речей, так і справжні, складні у виконанні шедеври різного призначення. Найпоширенішою моделлю на сьогоднішній день є 3D-принтер, який функціонує відповідно до технології FDM, що передбачає пошарове наплавлення.

В якості витратних матеріалів для такого обладнання використовуються спеціальні пластикові нитки в котушках, характеристики їх можуть бути різними, від цього безпосередньо залежить остаточна ціна сировини. Можна використовувати як недорогий пластик, кілограм якого коштує близько 500 гривень, так і більш цікаві його варіації, з добавками каменю або справжньої деревини для повноцінної імітації даних матеріалів.

Принцип дії 3D-принтера

Філамент надходить на екструдер для подальшого розплавлення, далі видавлюється через спеціальне сопло. Одночасно з цим екструдер пересувається по направляючих, наносячи пластик на платформу окремими шарами, один на інший, поступово нарощуючи виріб.

Особливості програмування друку на 3D-принтері

Попередньо необхідний предмет переноситься в тривимірне зображення за допомогою CAD-редактора або аналогічного ПЗ. Зробити це можна як самостійно, так і замовивши фахівцям в даному напрямку або скачавши на одному зі спеціалізованих сайтів, присвячених 3D-принтерам в Україні.

Перед друком кожна модель піддається слайсингу - розбивці на окремі шари за допомогою таких програм, як слайсери. Вони ж формують для 3D-принтера спеціальну програму, відповідно до якої здійснюється друк і визначаються такі параметри, як швидкість і напрям пересування екструдера, товщина шарів тощо.

Всі перераховані відомості зберігаються і завантажуються у вигляді файлу g-code в 3D-принтер, після чого можна приступати безпосередньо до друку.

Пересування головки з розплавленим пластиком здійснюється в двох площинах, таким чином ниткою вимальовується шар за шаром, між якими головка піднімається, або платформа опускається, в результаті чого поступово, за допомогою нарощування створюється копія оригінального предмета.

Друк 3Д принтера

Перед тим, як купити 3D принтер в Україні, важливо зрозуміти, що всі вони влаштовані по-різному, в залежності від конкретної моделі, найскладніше промислове обладнання передбачає використання високоякісної сировини, розцінки на нього обчислюються сотнями тисяч доларів. Для експлуатації в побуті більше підходять настільні моделі, повністю укомплектовані і налагоджені, підготовлені до роботи.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар