Розумна годівниця для тварин: плюси і мінуси

Любителів домашніх вихованців надзвичайно порадує факт появи «розумних» годівниць для тварин, завдяки яким щоденні обов'язки стануть легше. Якщо важко встати рано вранці погодувати кота, часто доводиться затримуватися на роботі або зовсім бути у від'їзді, виходом стане придбання такого чудового пристосування, що полегшує побут.

Перед придбанням такої годівниці або фідера варто також вивчити всі плюси і слабкі сторони автоматики, щоб не потрапити в халепу і не зіпсувати враження від покупки.

Переваги автоматичної годівниці

Конструкція такого пристрою може бути різною, принцип роботи - дозована подача корму через певний період часу.

Дозована подача корму в розумній годівниці для тварин

Зазвичай тварини швидко звикають до такого розпорядку і біжать до годівниці заздалегідь, чекаючи чергову порцію ласощів. Крім очевидної функції - годування тварини в період відсутності господаря, подібний пристрій може виконувати й інші функції.

Основні плюси використання:

  • Контроль над порцією і можливість регулювати щоденний раціон.
  • Безпроблемна відсутність протягом деякого часу.
  • Організація дрібного харчування за рекомендаціями ветеринара.
  • Дозований прийом ліків за необхідності.
  • Можливість використання для годування кішок, а також під консерви для собак невеликих порід.

Консерви для собак можна закладати в розумну годівницю

Домашні вихованці зазвичай швидко звикають до звуку мотора, що включається. Деякі моделі забезпечені функцією запису голосового повідомлення, тому можна використовувати знайомі команди й інші звуки. За відгуками власників таких пристроїв найкраще використовувати звук насипання в миску корму, так як голос господаря за його відсутності може ввести тварину в ступор і навіть налякати.

Мінуси використання

Далеко не всі проблеми можна вирішити покупкою «розумної» годівниці. Наприклад, вона не підходить для закладки вологого корму більш ніж на добу наперед. Навіть з вбудованим холодоагентом їжа зіпсується за такий проміжок часу. До речі, сухий корм також рекомендується міняти не рідше ніж раз на добу, інакше є великий ризик залежання і набуття неприємного запаху. До того ж це просто негігієнічно і може призвести до хвороби вихованця.

Другим істотним недоліком є необхідність постійного контролю. Подібні конструкції складно назвати варіантом «для ледачих», адже обслуговування годівниці, миття відсіків і закладка нового корму не буде проводитися автоматично. В цілому, автоматична годівниця - прекрасний варіант для вічно працюючих мешканців мегаполісу, але повністю замінити господаря, як в якості годувальника, так і в ролі друга вона не зможе.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар