Як вибрати бездротову точку доступу

Бездротові мережі завойовують все більшу популярність. Підключення за технологією Wi-fi дозволяє організувати мережу і підключити до інтернету пристрої без необхідності прокладання кабелів.

Бездротова мережа дає можливість реалізувати підключення до швидкісної мережі приладів, які технічно неможливо підключити до кабельної мережі. Достатньо підібрати точку доступу на сайті з параметрами, які відповідають властивостям мережі і елементам, що підключаються.

Бездротова точка доступу D-link

Призначення

На ринку представлений широкий асортимент бездротових точок доступу від простих репитерів, що підсилюють сигнал в існуючій мережі, до моделей з функціями адміністрування мережі. При виборі в першу чергу слід визначитися з призначенням пристрою.

  • Точка доступу - пристрій, підключений до провідної мережі, забезпечує передачу сигналу налаштованим на нього девайсам.
  • Міст - забезпечує об'єднання декількох незалежних мереж.
  • Репитер - передає отриманий сигнал, щоб розширити діапазон дії мережі.
  • WISP (Wireless Internet Service Provider) - розподіляє трафік, отриманий через мережу Wi-Fi.
  • Роутер - крім передачі сигналу кабельного інтернету управляє потоком даних і відправляє клієнту настройки мережі.

Стандартні протоколи передачі даних

Ключовими факторами при визначенні відповідної точки доступу є діапазон частот і максимальний обсяг даних, який передавач здатний транслювати. Визначаються вони набором стандартів комунікації в мережах IEEE (Інститут інженерів електротехніки та електроніки).

Вживаний стандарт точки доступу визначає граничну швидкість передачі даних і діапазон частот, в якому буде працювати прилад. Вибирати краще прилад, що працює на стандарті, який підтримують клієнтські девайси, хоча нові стандарти мають зворотну сумісність з більш ранніми. За швидкістю враховується максимум, який здатна забезпечити ваша провідна мережа. Що стосується частотного діапазону передачі сигналу, діапазон 5 ГГц використовується менше і не схильний до сильного впливу перешкод від інших пристроїв, але схильний до більшого загасання. У ситуаціях, коли поблизу немає інших джерел сигналів і перешкод, радіус дії точки доступу, що працює в діапазоні 2,4 ГГц, ширше.

Потужність передавача

Наскільки далеко від точки доступу буде доступний сигнал, як будуть впливати на нього перепони і перешкоди - від цього залежить швидкість прийому вхідних даних на підключеному пристрої. Максимальна потужність точки доступу, дозволена в нашій країні - 20 ДБм. Більш потужні пристрої вимагають спеціального дозволу. Крім іншого на покриття мережі впливає і кількість антен, встановлених в пристрій. Більша кількість антен забезпечує кращу максимальну швидкість. Точки доступу з більшою потужністю і посиленими антенами дорожче, але при цьому гарантують краще покриття мережі.

Покриття бездротової мережі

Щоб організувати просту бездротову мережу в будинку або квартирі досить простого роутера на одну антену. Зручними є й моделі зі з'ємними антенами: потужність сигналу можна збільшити за необхідності.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар