Як працює биокамин: чим заправляти, скільки коштує в Україні

Класичний домашнє вогнище сьогодні також зазнав технологічних трансформацій і доробок - «в особі» біокаміна. Тепер він став екологічним і обзавівся розумними опціями.

Як працює биокамин

Що таке биокамин, як він працює і на чому горить, – розповідає технічний фахівець компанііпопроізводству біокамінів Wild Flame, Андрій Іванов.

Биокамин – що це?

Биокамин (ще називають біоетанолового або спиртової камін) – це пристрій, з вбудованою пальником (паливним блоком), в якому процеси горіння відбувається за рахунок спалювання біопалива (рідини для біокаміна, найчастіше - біоетанолу).

Біокаміни дають справжній живий вогонь без диму, оскільки біоетанол являє собою органічну рідину на основі спирту. Згораючи, паливо в біокамінів випаровується, як звичайний вуглекислий газ. Це і робить каміни з приставкою « біо » унікальним типом камінного обладнання, здатним стати гідною альтернативою дров'яному каміна, з його громіздкими вентиляційними і димовідводів труб.

Биокамин не варто плутати з електричним каміном і каміном на пару, відмітними особливостями яких є імітація полум'я.

Вбудований наскрізний камін Space Black

Які бувають види біокамінів

Біокаміни відносно недавно з'явилися на українському ринку, але вже встигли значно диверсифікувати. Найпростіші моделі, які пропонують виробники біокамінів в Україні – це так звані «Біосвічки»; невеликі пальники з баком для палива до 1 л. Це подарунковий варіант, створений бути прикрасою на робочому столі. На фото – модель настільного біокаміна «Токіо» ТМ Wild Flame.

Настільний биокамин Токіо-Самурай

Більш популярний вид біокамінів – довгі лінії вогню, які створюються за допомогою довгих паливних блоків (від 20 см до 2 м і більше) з нержавіючої сталі. Довгі паливні блоки споживають в рази більше палива, коштують дорожче, але виглядають однозначно ефектніше, до того ж, вони можуть служити додатковим джерелом тепла.

Підлоговий биокамин Манхеттен

Паливні блоки можна комбінувати – виставляти в безперервну лінію, робити кутовий камін, можна вставити в класичний портал, щоб максимально нагадував класичний камін, або зробити встріваіваемий биокамин.

Биокамин

вбудовується биокамин-осередок

Абсолютний апгрейд біокамінів – автоматичний биокамин, в залежності від комплектації, наділений пультом розпалу й гасіння, регулюванням рівня полум'я і подачі палива зі смартфона, опціями розумного будинку, LED-дисплеєм, додаткової вентиляцією і ін. технічними вдосконаленнями. В Україні автоматично біокамери виробляє тільки одна компанія під ТМ Wild Flame.

Биокамин з автоматикою – то, що потрібно для сучасної людини. Більш докладно можна почитати тут.

Биокамин

Автоматичний паливний блок Wild Flame

Автоматичний паливний блок Wild Flame

Питання безпеки

Для цих пристроїв немає необхідності робити витяжку або димар, оскільки при горінні немає диму. Але оскільки це реальний відкритий вогонь, в списку вимог до установки – добре провітрюється. Установка достатня проста, без складних монтажних работ.Часто запитують: « Чи можна биокамин встановити під телевізор? » &Ndash; відповідь – можна, але відстань між лінією полум'я і блізрасположенних проводки і телевізора має бути мінімум 1 м.

Чим заправляти, скільки коштує в Україні?

Обслуговування біокамінів обмежується покупкою біоетанолу, який в роздріб коштує близько 150 грн за 1 л. Що стосується цін на самі біокаміни, то розкид дуже великий.

Продаж біокамінів в Україні, особливо довгих паливних блоків, як правило, побудована на індивідуальному виготовленні під розміри, якими володіє замовник. Вартість залежить від матеріалу, складності обробки і розмірів пристрою.

Оцініть матеріал
(6 голосів)

Залишити коментар