Що може зламатися в посудомийній машині?

Для великої родини посудомийна машина стає справжнім порятунком, так як звільняє від ручного миття гори тарілок, чашок і каструль. Тому цілком зрозуміле розчарування господинь, коли в один зовсім не прекрасний день вірна помічниця раптом відмовляється виконувати деякі програми, погано миє посуд або зовсім не включається. З якими поломками найчастіше доводиться стикатися і як визначити їх причину? Чи обов'язково звертатися до фахівців, або можна вирішити проблему самостійно? На ці питання ми постараємося відповісти.

Чи не працює управління

Плата управління посудомийної машини відповідає за всі виконувані нею процеси, починаючи з нагріву води і закінчуючи її зливом в водостік. Якщо ви не змогли включити посудомийку, або вона включилася, але не запускається жодна з програм, а на панелі управління одночасно загоряються всі лампочки, це означає, що вийшов з ладу один з компонентів електронного модуля або вся плата повністю.

Для перевірки та заміни приладу вам буде потрібно мультиметр, знання напівпровідникових схем і вміння працювати з паяльником. Найчастіше згорають сімістори. В цьому випадку можна обійтися ремонтом модуля, встановивши на місце згорілих нові компоненти. Якщо в електроніці ви розбираєтеся слабо, краще замовити послугу діагностики в сервісному центрі. Майстер перевірить плату за допомогою мультиметра і точно визначить, які компоненти вийшли з ладу. Послуга діагноста коштує недорого, а деякі сервісні центри надають її безкоштовно, якщо ви потім погоджуєтеся на поведінку ремонту.

Якщо згоріли 1-2 схеми, швидше за все, роботу модуля вдасться відновити. Деякі майстерні надають подібні послуги. Але при цьому тривалий термін служби відновлених компонентів не гарантується.

Якщо пошкодження значні, доведеться замінити електронний модуль повністю. При цьому потрібно купувати плату не дешевше, а потрібної моделі, інакше пристрій не працюватиме. Кращий варіант – скористатися послугами спеціалізованих майстерень, мають запас оригінальних комплектуючих, наприклад, сервісного центру.

Машина підтікає під час роботи

Ремонт посудомийних машин Перебіг води – одна з самих Загальні питання усунення несправностей в роботі посудомийних машин. Причин появи калюжі на підлозі може бути кілька:

  • знос гумових ущільнювачів дверей;
  • пошкоджений ущільнювач насоса;
  • погано затягнуті хомути на впускному або зливному шлангу;
  • тріщини в резервуарі для води.

Перше, що необхідно зробити при виявленні води під посудомийній машиною, – це вимкнути апарат з розетки, щоб уберегти себе від удару струмом. Причина появи калюжі під дверцятами може бути банальною. Якщо ви відкрили посудомийку відразу після завершення циклу, з неї витече конденсат, що утворився під час роботи. Тому після закінчення процесу краще трохи почекати, коли температура всередині камери і в приміщенні зрівняється.

Якщо гумовий ущільнювач двері зношений або пошкоджений, його необхідно замінити. Зробити це самостійно нескладно, головне – правильно підібрати розмір гумки.

Посудомийка варто в калюжі води? Це означає, що витік утворилася внизу, і причиною її можуть бути зношені шланги або слабкі з'єднання патрубків. Набагато рідше відбувається поломка бака або розгерметизація піддону.

Щоб перевірити шланги і з'єднання, машинку потрібно перевернути догори дном і зняти піддон. Якщо патрубки зношені, їх потрібно відразу замінити, так само як і сполучні хомути. Заодно варто оглянути і заливний клапан. Якщо на ньому є сліди іржі, краще встановити нову деталь.

Якщо лопнув бак, ремонт може виявитися дуже дорогим. У деяких випадках краще придбати нову посудомийку, ніж ремонтувати стару.

Засмічення фільтра

Перед установкою посуду в камеру посудомийної машини з неї краще заздалегідь прибрати великі залишки їжі. Якщо цього не робити, швидко засмічується фільтр, через що якість миття знижується. У деяких випадках посудомийка може зовсім не запускати програму.

Фільтр розташований на дні внутрішньої камери. Витягти його досить легко. Деталь потрібно промити під струменем води, усуваючи всі забруднення. Для кращого очищення можна скористатися засобом для миття посуду, содою або лимонною кислотою.

Проводити очистку фільтра рекомендується щодня. Якщо нехтувати цією процедурою, залишки їжі можуть потрапити всередину механізму (на ТЕН або в зливний насос) і спровокувати досить серйозні поломки.

Вода не гріється

Ремонт посудомийних машин в Дніпрі Після завершення програми мийки ви виявили брудну, мокру і холодну посуд? Це ознака того, що вода в посудомойке не нагрівається зовсім або нагрівається недостатньо. В першу чергу переконайтеся, що ви правильно вибрали режим мийки, адже деякі з них призначені для не надто забрудненого посуду і нагрівають воду до 30-40 градусів. Також варто перевірити фільтр. Якщо він сильно засмічений, знижується циркуляція води, тому посудомийна машина не включає нагрівальний елемент.

Якщо з програмою і фільтром все в порядку, це означає, що сталася більше серйозна поломка, яка вимагає втручання фахівця. Наприклад, згорів нагрівальний елемент – ТЕН. Найчастіше його пошкоджує накип. Відновити деталь неможливо, тому майстер запропонує вам встановити нову.

Ще одна причина – вихід з ладу термостата. Він вимірює температуру води і відправляє дані на модуль управління. Якщо цього не відбувається, модуль не дає ТЕНу команду на нагрів води.

Визначити точну причину поломки можна тільки після проведення діагностики. Заміна поламаних елементів вимагає часткового розбирання посудомийки, тому для дилетанта завдання буде досить складною. Щоб уберегти себе від супутніх поломок і подальшого дорогого ремонту, в разі відсутності нагріву води в посудомийній машині відразу звертайтеся до професійних майстрам.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар