Вибір системи охолодження для вашого ПК

Система охолодження просто необхідна сучасного комп'ютера. Чим комп'ютер могутніше, тим краще повинна бути і система охолодження. А чим вона краща, тим довше буде служити вам ваш комп'ютер. Але при цьому не варто стрімголов купувати дуже дорогу систему .

Існує 4 типи системи охолодження

  1. Повітряне (кулер)
  2. Пасивне (радіатор)
  3. Рідинне
  4. термоінтерфейсом

Розглянемо докладніше

1. Повітряне (кулер) - є незамінною і просто необхідною частиною комп'ютера. Мінусом є лише те, що вони шумлять. В хорошому корпусі повинен перебувати хоча б один витяжний вентилятор, який знаходиться на задній стінці корпусу. Також вентилятор потрібен для блоку живлення і один вентилятор може перебувати в передній частині корпусу, який охолоджує жорсткі диски. Решта кулери можуть перебувати безпосередньо на самих комплектуючих комп'ютера.

Повітряне охолодження

На які комплектуючі зазвичай встановлюється кулер:

  • відеокарти
  • жорсткий диск
  • корпус
  • процесор
  • чіпсет материнської плати

Також при покупці необхідно врахувати розмір, вони бувають від 40мм до 150мм і більше.

2. Пасивне (радіатор). Охолоджувати за допомогою радіатора можна ті ж комплектуючі, що і за допомогою кольорів, плюс ще додається охолодження для ОЗУ. Але варто врахувати, що таке охолодження далеко не настільки ефективне, як активне. У зв'язку з чим потрібно враховувати потужності вашого ПК. Якщо простому, офісного комп'ютера буде достатньо такого охолодження, то робочої станції для обробки відео або роботи з графікою, потрібно буде тільки активне.

3. Рідинне. Охолодження, яке використовують, в основному, на потужних ігрових системах. Воно набагато дорожче, ніж звичайне повітряне, але і температура з такою установкою буде куди нижче. Найчастіше водяне охолодження ставлять або на відеокарту, або на процесор, так як температура на цих двох елементах найвища. Однак, від водоблоку можна підключити всю систему цілком. Для цього потрібна буде материнська плата, яка підтримує такий вид охолодження, як і відеокарта зі спеціальним блоком.

Рідинне охолодження

4. термоінтерфейсом. Це не зовсім окрема система охолодження, але винести його в окремий пункт можна. Адже термопаста це просто необхідний компонент будь-якої системи. Так як поверхні чіпів і радіаторів не ідеально рівні, термопаста дозволяє поліпшити провідність тепла між ними, згладжуючи ці нерівності і тим самим знижуючи температуру. Економити на цьому не радимо, адже якщо термопаста буде занадто дешева, то вона швидко висохне і виконувати свої функції вже не буде.

Яке ж з них краще?

Не можна однозначно сказати який тип охолодження краще. З одного боку, все очевидно, адже рідинне охолодження найефективніший. А з іншого, необхідність в такому дорогому обладнанні є далеко не у кожного. Таким чином все це дуже суб'єктивно і має підбиратися під конкретну збірку, і виходячи із завдань, які будуть виконуватися на ПК.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар