Налаштування домашнього роутера проти хакерського злому

З появою смартфонів, планшетів і широких каналів доступу в віртуальну мережу стали затребувані домашні роутери або маршрутизатори з бездротовою передачею даних. Такі пристрої дозволяють роздавати Wi-Fi-сигнал по всій квартирі, причому їх потужності вистачає, щоб підключилося кілька користувачів. Сьогодні роутер зустрічається майже в кожному будинку, але мало хто замислюється, що піймав вашу мережу, зловмисник може дістатися до робочої документації, особистого листування і інших файлів.

Віруси, написані справжніми хакерами, можуть через ваш пристрій проникнути в акаунти близьких родичів і знайомих людей.

Для проникнення в ваш роутер необхідно потрапити в веб-інтерфейс через набір IP-адреси в локальній мережі. Також допоможе знання пароля і логіна адміністратора. Деякі люди не в курсі, що ці дані налаштовані за замовчуванням виробником обладнання. Всі паролі і IP-адреса прописані в документах до роутера. Щоб виключити можливість злому, зітріть вищевказані дані і введіть свої цифри і букви. Ще бувають випадки, коли щедрі господарі Wi-Fi-точки залишають доступ до неї відкритим. або придумують в якості пароля банальне слово або легко вгадуються числа, розташовані по порядку. Щоб ускладнити вхід в вашу мережу, обов'язково придумайте складний набір символів і цифр, а потім встановіть рівень шифрування сигналу — WPA2.

Рівень шифрування сигналу & mdash; WPA2

Іноді просунуті користувачі використовують функцію доступу з іншого пристрою для управління веб-інтерфейсом роутера через інтернет. Це значно послабить вашу захист, тому краще відключити опцію адміністрування. У кожному роутере встановлена ​​своя мікропрограма, яка чимось нагадує невелику операційну систему. Її завдання організувати настройку і передачу сигналу. Щоб підвищити рівень захисту Wi-Fi-мережі, обов'язково оновлюйте цю програму. Як правило, в свіжих версіях завжди виправлені виявлені уразливості, баги або помилки, що впливають на роботу. Оновлення легко виконати прямо через веб-інтерфейс. Популярний ще один хитрий прийом для посилення захисту — перехід на підвищену частоту роботи в 5,5 ГГц. Дальність зв'язку при цьому зменшиться в два або три рази, тому ваш сигнал буде не впіймати на вулиці або з іншого приміщення.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар