Як зібрати системний блок своїми руками

При покупці системного блоку ми часто стикаємося з проблемою невідповідною складання системи, а саме з відсутністю деяких необхідних компонентів. Тому багато хто починає замислюватися про те, як правильно зібрати системний блок самостійно. Але при цьому ПК користувачі не завжди мають уявлення про сам процес збирання.

Як зібрати системний блок своїми руками

В таких випадках можна скористатися алгоритмом, що описує процес поетапного створення системного блоку своїми руками без допомоги професіоналів:

 1. На початку встановлюють процесор в роз'єм материнської плати. Для цього залізний важіль, що знаходиться біля сокета, відсувають убік і піднімають вгору.
 2. Процесор поміщають в роз'єм і повертають важіль у вихідне положення. Чіп повинен вільно розміщуватися в роз'ємі. Якщо з першого разу не вийшло, то потрібно спробувати повернути його іншою стороною.
 3. Після того, як процесор встановили, на зовнішню поверхню наносять термопасту і монтують систему охолодження. Її розміщують над процесором і закріплюють спеціальним важелем.
 4. Встановлюють планку оперативної пам'яті стороною і фіксують за допомогою бічних засувок.
 5. На наступному етапі материнську плату поміщають в корпус системного блоку. Для початку спеціальну залізну панель монтують на внутрішню задню стінку корпусу, потім встановлюють спеціальні тримають ніжки, а на них прикручують шурупами материнську плату.
 6. Блок живлення монтують болтами до задньої внутрішньої стінки панелі. Під'єднують штекери 24-pin і 4-pin (8-pin) до відповідних роз'ємів материнської плати.
 7. Встановлюють жорсткий диск в спеціальний відсік і закріплюють його болтами.
 8. До вінчестера приєднують кабель, що йде від блоку живлення, а спеціальний SATA-кабель - до материнської плати.
 9. На кінцевому етапі підключають DVD-привід до платформи. Для цього з передньої пластикової панелі прибирають пластикову заглушку в місці розміщення лицьового боку DVD-приводу. Його встановлюють у спеціальний роз'єм, прикручують болтами до корпусу і підключають до блоку живлення і материнської плати відповідними кабелями. Потім під'єднують роз'єми передньої панелі.
 10. Спеціальні слоти, які мають на материнській платі відповідні позначення, з'єднують проводами, що йдуть в комплекті. При цьому всі написи на проводах повинні дивитися вниз.
 11. У самому кінці встановлюють відеокарту в спеціальний слот PCI Express, перевіривши точність всіх з'єднань, і закривають бічну захисну панель. Зауважимо, що в вільні слоти можна підключити й інші пристрої, наприклад, звукову карту 7.1.

  Тепер ви маєте повністю робочий системний блок, який можна підключити до периферійних пристроїв, і починати роботу.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар