Що вам потрібно знати при купівлі SD-карт?

«При покупці SD-карти брати в розрахунок варто лише її формат і обсяг пам'яті» – думає середньостатистичний користувач ПК, фотоапарата або мобільного телефону. Однак, якщо ви не хочете розчарувань, зверніть увагу ще на деякі чинники, не менш важливі.

Сумісність

Якщо куплена вами картка сидить в стандартному слоті як влита, це ще не означає, що вона у вас буде коректно працювати, оскільки можуть мати місце проблеми з сумісністю.

Формат

Для форм-факторів SD і microSD на сьогоднішній день існує 3 різних формата:

  • SD (microSD) - до даного формату відносяться карти, що мають обсяг до 2 ГБ і працюють з будь-якими пристроями;
  • SDHC (microSDHC) - якщо ваша карта має обсяг від 2 до 32 ГБ і працює на обладнанні, що підтримує SDHC і SDXC;
  • SDXC (microSDXC) - накопичувачі об'ємом від 32 ГБ і вище, що працюють на апаратах з підтримкою SDXC.

Сумісність простежується тільки одностороння. Карти старого формату працюють на будь-яких пристроях, нового – тільки на відповідних.

Обсяг

Купуючи картку для свого смартфона (або планшета), зверніть увагу на максимальний обсяг пам'яті зовнішнього накопичувача, підтримуваний пристроєм, тому що для різних виробників і апаратів він свій. Якщо телефон працює, скажімо, з microSDXC, але підтримує накопичувачі об'ємом до 64 ГБ, карту більшого обсягу вам краще не купувати.

Високошвидкісний інтерфейсultra High Speed ​​(UHS)

В залежності від версії даного інтерфейсу, до логотипу SD-карти з його підтримкою приписується римська цифра I або II.

Карти пам'яті форматів SDHC і SDXC підтримують UHS. Якщо його підтримує і сам пристрій, інтерфейс забезпечує більш високу швидкість обміну даними (для UHS I – до 104 МБ/сек, для UHS II – до 312 МБ/сек). UHS сумісний з іншими інтерфейсами, більш ранніми, і може працювати з апаратами, які його не підтримують, але лише на стандартній швидкості 25 МБ/сек.

SD карта пам'яті

Швидкість

Зі швидкістю справи теж йдуть вельми непросто, адже враховувати потрібно відразу три характеристики, пов'язані з нею: швидкісний клас карти, максимальну швидкість та множники швидкості.

Швидкісний клас

Клас швидкості визначає мінімальну швидкість запису інформації на карту (в МБ/сек). Для накопичувачів без підтримки UHS маркування швидкісного класу виглядає як латинська буква C, в яку вписано відповідне число:

  • Class 2 – 2 МБ/сек і вище;
  • Class 4 – 4 МБ/сек і вище;
  • Class 6 – 6 МБ/сек і вище;
  • Class 10 – 10 МБ/сек і вище.

Клас швидкості для карт з підтримкою UHS представляє собою цифру, вписану в латинську букву U:

  • Class U1 – 10 МБ/сек і вище;
  • Class U3 – 30 МБ/сек і вище.

Максимальна швидкість

На деяких накопичувачах крім класу швидкості вказується також максимальна швидкість в МБ/сек (як правило, мова йде про швидкість зчитування, яка вище, ніж швидкість запису). Хоча орієнтуватися на цю характеристику особливо не варто, оскільки тестування максимальної швидкості відбувається в ідеальних умовах, і домогтися її при звичайному використанні практично неможливо.

Множники швидкості

Всього налічується близько 10 множників швидкості, починаючи з 6x і закінчуючи 633x. Для більшої ясності: множник 1x дорівнює 150 КБ/сек. Таким чином, у карт з множником 6x швидкість становить 900КБ/сек. Швидкість найшвидших карт (з множником 633x) дорівнює 95 МБ/сек.

Призначення

Не завжди варто вибирати карту з максимально можливими обсягом і швидкістю. Якщо вам потрібен накопичувач для смартфона, орієнтуватися краще не на швидкість, а на обсяг. А картка для камери, записуючої відео в форматі HD або 4K, повинна бути і великою і швидкою. Найкращий варіант для HD – Class 10, для 4K – UHS U3.

Чи потрібен накопичувач для зберігання пам'ятних фотографій? Тоді краще придбати декілька карт невеликого обсягу. Тоді навіть якщо у вас зіпсується один накопичувач, пропаде лише частина фотографій. Швидкісні характеристики в даному випадку не важливі, якщо тільки ви не зберігайте знімки в форматі RAW.

MicroSD карта пам'яті

Справжність

Купуючи SD-карту у сумнівного продавця, є ризик нарватися на підробку. На жаль, відрізнити від оригіналу її часом буває дуже складно. Точно сказати, підробку ви купили чи ні, можна, перевіривши карту цими інструментами (h2testw для Windows і F3 – для MacOS іlinux).

Бренд

Те, наскільки якісною і надійною буде куплена вами SD або microSD-карта, залежить в першу і останню чергу від виробника. Якщо ви побоюєтеся втратити важливу інформацію через поломки накопичувача, є сенс розщедритися на картку відомого і шанованого бренду. А для банального копіювання файлів з одного пристрою на інший цілком підійде що-небудь дешевенькі.

Крім того, брендові накопичувачі також відрізняються більшою швидкістю роботи, ніж у безіменних дешевих аналогів, а також наявністю гарантії виробника, яка в деяких випадках може бути навіть довічною.

Оцініть матеріал
(5 голосів)

Залишити коментар