Дослідники з MIT отримали акумулятор з подвоєною ємністю

Якщо тобі здається, що збільшення ємності батареї твого телефону є важливішим за багато сучасних модних штучок, ти будеш в цьому не самотній. І у нас для тебе є хороші новини. Дослідники з MIT припустили, що вирішенням цієї проблеми може стати їх останній проект SolidEnergy. Вони представили нову літієву батарею без анодів, яка в перспективі зможе збільшити тривалість життя твого смартфона вдвічі на одному заряді. Є ще карща новина. Ця перспектива може настати вже в наступному році, коли батарея стане доступна для таких девайсів, як смартфони.

До того, як це станеться, проект SolidEnergy буде вперше тестуватися на дронах вже цього року. Тривалість життя батареї для дронів також дуже важлива, адже в середньому вони здатні літати близько двадцяти хвилин на одному заряді. Навіть дрони з найпотужнішими батареями можуть протриматися в повітрі до підзарядки або заміни акумулятора менше години.

Проривом проекту SolidEnergy стало рішення дослідників відмовитися від традиційних графітних анодів, які ви можете знайти в кожній сучасній літієвій батареї. Замість графіту тут використовується ультра-тонкий шар з літієвого металу. Ще одна його перевага в тому, що за розміром він становить всього одну п'яту від графітного шару. Металевий шар здатний утримувати ще більше іонів, що дозволить збільшити ємність батареї для твого улюбленого гаджета, який сьогодні розряджається в момент.

Технологія SolidEnergy

По суті, дослідники, що займаються проектом, просто поєднують літієво-металеву і літієво-іонну батареї в одне ціле. І дають нам можливість отримати більшу тривалість життя акумулятора. Розробники також гарантують безпечне використання при низьких температурах завдяки твердим електролітам.

Фінальним результатом досліджень стало отримання акумулятора з подвоєною ємністю. Керівник проекту повідомляє:

— Ми зможемо створювати батареї вдвічі тоншими, але при цьому такими, що зберігають ту ж кількість енергії, що і поширені зараз літій-іонні. Або робити акумулятори того ж розміру, тривалість життя яких збільшиться вдвічі.

Насамперед акумулятор проекту SolidEnergy буде тестуватися на дронах. Тести на смартфонах і планшетах не змусять себе довго чекати. Батарея буде представлена ​​для смартфонів і пристроїв, що носяться, на початку 2017 року, а потім і для електричних машин до 2018. Будемо сподіватися, що впровадження таких батарейок пройде швидко!

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар