Дослідники знайшли спосіб засунути ніс в твій телефон через вібро-модуль

Прикрий свою веб-камеру, відключи голосовий контроль і сховай всі пристрої під шапочку з фольги. Тільки тепер це марно — ілюмінати зможуть проникнути в твій смартфон через модуль вібрації. Ну чи на зразок того. Твій найкращий захист? Можеш, наприклад, спробувати говорити на зміненому тембрі голосу.

Дослідження під назвою VibraPhone пройшло на базі університету Іллінойсу. І це напрочуд передбачувана ідея: кожен вібруючий мотор насправді крихітний спікер. А будь-який спікер може стати мікрофоном. Подумай про це.

Гаразд, якщо це не очевидно — магнітний кондуктор, який контролюється електричною напругою, можна пристосувати до певної позиції під зміну напруги. Одним словом, в одній позиції це спікер, а в інший — мікрофон.

Так що, не дивно, що вібруючий мотор може бути використаний для захоплення звуку. Результати досліджень, опубліковані в онлайн-газеті університету Іллінойсу, будуть представлені пізніше в цьому місяці в Сінгапурі на конференції MobySys.

Дослідження під назвою VibraPhone

Варто заздалегідь прояснити для параноїків: атакувати телефон з повітря не вийде. Для того, щоб перетворити вібруючий мотор смартфона в мікрофон, його необхідно фізично перемонтувати. Правда, у фахівця це займе всього пару хвилин. Один з розробників повідомляє:

— Існує можливість використовувати контролер заряду для збору коливань напруги. Але ми поки не дослідили цю можливість.

Як тільки переробка мотора відбувається, з'являється можливість використовувати його в якості мікрофону. Але його функціонал, звичайно, буде обмежений. Щоб мотор ловив звукові хвилі, потрібні певні частоти в мінімум 2 kHz. Якщо частотність звучання недостатньо низька, толку від системи не буде. Так що, якщо ви хочете захиститися від прослуховування вас спецслужбами або таємними організаціями, вам дійсно доведеться навчитися говорити іншим тембром голосу — дуже високим. Можна починати тренуватися.

Ви думаєте, що хтось може пробратися в ваш будинок, перемонтувати телефон і прослуховувати все те, що ви говорите Siri? Насправді все простіше, телефон використовувати не обов'язково. Ті ж фітнес-браслети або розумні годинник використовують вібруючі мотори. І мало хто замислюється про те, що він говорить, поки носить такий пристрій.

Насправді технологія вивчається не для прослуховування обивателів. Дослідники займаються єю, тому що вважають, що в перспективі вона може допомогти людям, у яких є проблеми з промовою. Але шапочку з фольги прибирати далеко все одно не варто.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар