Тату-дисплей з ультратонкої електронної плівки E-Skin

Невелика наклейка, зручна, тоншf ніж лейкопластир, клеїться на руку і в ту ж секунду на ній спалахують електронні цифри, які сигналізують про серцевий ритм, рівні цукру та кисню в крові - потім її просто відклеюють і викидають як непотріб. Звучить фантастично, майже що в дусі "Star Trek"? Але за футуристичною картиною з кінофільмів ховається одна з головних робіт команди вчених з Університету Токіо. Дослідники винайшли ультратонку електронну плівку "E-skin", яка в майбутньому зробить можливою появу гнучких дисплеїв для носіння на нашому тілі.

Електронні датчики і раніше намагалися причепити до нашої шкірі, малюючи біометричні тату з провідниковими чорниломами на підкладці, але всього один зайвий міліметр товщини відразу обмежував у гнучкості. Керівник дослідницької групи Такао Сомейя розповів, що товщина "електронної шкіри" на порядок менша від попередніх розробок в цьому напрямку.

Можливо, комусь в голову могло б прийти, що електронна шкіра по жорсткості чимось скидається на кришку від пластикової упаковки, але це не так. Супергнучкості та пластичності вдалося домогтися комбінацією шаруватого оксинитрида кремнію та полі ксілілен диізоцианата. А пікселі, що відображають фізіологічні параметри людини, виводяться на "E-skin" через полімерні органічні світлодіоди. Чужорідна шкіра виглядає як рідна, вона мнеться і морщиться, головне її треба добре приклеїти по краях. У порівнянні з попередніми девайсами, які відклеювалися і падали з тіла за кілька годин, "E-skin" впевнено тримається кілька днів.

E-Skin

Дисплей, показаний на фото, - лише прототип. Замість того, щоб отримувати енергію від тепла тіла або гнучких батарей для його живлення підведені електроди, а на ньому самому поки що складно щось прочитати, але це поки що, скоро наш світ зміниться. Японські вчені вже задаються питанням, на скільки змінитися наше життя, коли дисплей, приклеєний як тату на нашій шкірі, буде виражати емоції: рівень стресу, задоволення, страху або занепокоєння. Моторошно чи не так?

 

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар