Кишеньковий ноутбук GPD Pocket на операційних системах Ubuntu і Windows

Компанія GPD (скорочення від GamePad Digital) — дивний звір. Вона найбільш відома у вузьких колах через свої ігрові ручні комунікатори на базі Android. У минулому році GPD провела успішну кампанію на девайс GPD WIN: пристрій а-ля Nintendo DS, але на Windows 10. Та кампанія була профінансована, а готові девайси вирушили до своїх власників. Але викликала вона змішану реакцію: від абсолютно позитивної до абсолютно негативної. Але компанію GPD це не зупинило від спроб принести щось своє. І новим таким пристроєм від розробника став GPD Pocket, націлений на більш серйозну сучасну аудиторію.

Мабуть, в GPD вирішили трохи змінити напрямок. Вони взяли начинку від GPD WIN (переважно) і помістили її в оболонку компактного лаптопа з діагоналлю екрана в 7 дюймів. З виключно ігрового девайса GPD WIN розробники зробили потужний ноутбук, який можна легко носити з собою. І,звісно ж, запустили нову краудфандінгову кампанію на платформі Indiegogo.

laptop gpd pocket 1

Новий девайс викликає інтерес. У GPD порівнюють дизайн компактного лаптопа з товщиною ноутбука MacBook Air. Він навіть маркується як "retina" завдяки роздільній здатності екрану в 1920 х 1200 пікселів з частотою в 300 пікселів на дюйм. Хоча, правильніше порівнювати лептоп з   Microsoft Surface 3, тому що на ньому встановлений точно такий же процесор Intel Atom x7-Z8700 і 4 Gb оперативної пам'яті. Різниця в тому, що завдяки системі активного охолодження лаптопа GPD Pocket тиск на центральний процесор знизиться. Так, у девайса буде крутиться кулер, яким не здивувати власників GPD WIN.

laptop gpd pocket 2

Ноутбук оснащений дисплеєм діагоналлю в 7 дюймів з IPS-матрицею і підтримкою мультитач. На відміну від GPD WIN, мінімальна збірка починається з 128 Gb пам'яті на жорсткому диску. Батарея ємністю в 7 000 mAh повинна дозволити працювати девайсу до 12 годин без додаткової підзарядки. Він оснащений модулем Wi-Fi і Bluetooth 4.1, а от вбудованого слота для SIM-карти не передбачено. На лаптопі встановлений один вхід для кабелів USB-C і повноцінний слот для USB 3.1. Місця для тачпада у такого малюка немає, замість нього передбачений трекпойнт, як на старих добрих ThinkPad від IBM.

laptop gpd pocket 3

Розробники пропонують дві конфігурації девайса. Одна на операційній системі Windows 10 Home, інша з ОС Ubuntu 16.04 (реліз початку 2016 року). Розрізняються вони тільки програмним забезпеченням, залізо абсолютно однакове. Та й коштувати вони будуть однаково. Мабуть, тому що для розробників девайсів розміром від 9 дюймів і нижче Windows 10 пропонується безкоштовно. За кампанії на Indiegogo отримати такий пристрій можна за 399$.

Галерея зображень

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Залишити коментар