Футуристичний вбудований в шолом дисплей від ВМС США

Розробники з ВМС США створили високотехнологічний дисплей, прикріплений до глибоководного шолому для військових флоту. І шолом цей виглядає як якийсь ранній прототип костюма Залізної Людини. Винахід допоможе занурюватися на глибину з більшою безпекою і підвищеною ефективністю. І, однозначно, дуже круто виглядає.

Якщо ви коли-небудь пробували займатися глибоководним плаванням, ви і самі знаєте, що зазвичай відчуття приємні, але сам ти неповороткий, а огляд ізольований: маска визначає область огляду, а руки часто затягнуті в тонкі неопрінові рукавички. А для професіоналів такого огляду може не вистачити. Тому можливість перевіряти своє місце розташування по супутниках, змінювати положення огляду або користуватися даними з сонара без необхідності постійно тягнутися до прикріпленого до зап'ястку дисплею, буде дуже корисна.

Відео-дисплей DAVD для дайверів

Лідер дослідницької групи, Денніс Галлагер, в прес-релізі для ВМС повідомляє:

— Встановлюючи дисплей прямо в глибоководний шолом замість того, щоб прикріплювати його зовні, ми можемо домогтися можливостей, схожих з технологіями з фільму "Залізна Людина". Ви отримаєте всю необхідну під водою інформацію прямо перед собою на шоломі.

Так, порівняння пристроїв з технологіями Залізну Людину сьогодні дуже модно. Навіть в ВМС.

Відео-дисплей працює на технології аугментованої реальності. Він отримав назву DAVD. Інформація на шолом може надходити з зовнішніх джерел, а в майбутньому — зі вбудованих в шолом камер і мініатюрних сонарів. Дайверам часто доводиться робити свою роботу в умовах поганої видимості — ночами або в каламутній воді. Так що альтернативні можливості огляду припадуть до місця.

Відео-дисплей DAVD для дайверів

Зображення з DAVD йде прямо в обидва ока носія шолома, дозволяючи отримати ілюзію повного занурення   — ключовий елемент принципу аугментованої (доповненої) реальності. Подібні шоломи вже розроблені для пілотів винищувачів, але цей прототип від них повинен істотно відрізнятися і працювати по бездротовому принципу.

Поки це дійсно тільки прототип. Команда розробників планує найближчим часом запустити тести пристрою в глибоководних умовах. У перспективі такий шолом буде доступний не тільки військовим, але і звичайним дайверам.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар