3 аргументи на користь SSL сертифікатів

Нещодавно залишати персональні дані в інтернеті було досить ризиковано, однак з появою технології SSL ситуація змінилася. Даний сертифікат є гарантією, що веб-трафік клієнта буде захищений від будь-яких атак. Однак технологію поки використовують не всі сайти. Розберемо 3 аргументи на користь установки SSL-сертифіката.

Особливості технології

SSL - протокол, який забезпечує безпеку передачі даних за рахунок особливих методів шифрування. Його робота виражається в створенні захищеного каналу між ресурсом і браузером. Будь-які відомості, відправлені в цьому ланцюжку, піддаються шифруванню на одному боці і розшифровуються одержувачем. Якщо навіть третій особі вдасться заволодіти даними, вона просто не зможе їх прочитати.

Увімкнути захист сайту можна через установку сертифіката. При цьому купувати його не обов'язково. Можна отримати безкоштовний сертифікат SSL, звернувшись до постачальника хостингу. Він має можливість інтегрувати цю технологію і налаштувати протокол https.

SSL протокол для безпечної передачі даних

Переваги технології SSL

Для тих, хто сумнівається в доцільності використання сертифіката безпеки, відзначимо, що з кожним днем кіберзлочинність розвивається все активніше. Дуже поширені стали фішинг і соціальна інженерія, які спрямовані на отримання коштів обманним шляхом і впровадження вірусних програм на ПК користувача. Ні перша, ні друга перспектива не здаються привабливими, нікому не хочеться втратити заощадження з карти або довго і дорого «лікувати» комп'ютер від шкідливого софту. Зведення до мінімуму подібних ризиків як раз і забезпечує сертифікат SSL.

До переваг використання технології варто також віднести:

  1. Високий рівень безпеки даних. Алгоритми шифрування постійно змінюються в довільному порядку, використовуються найсучасніші методи. І навіть якщо інформація буде перехоплена, прочитати її не вийде, вона повністю зашифрована. Коди розпізнавання є тільки у одержувача.
  2. Підвищення лояльності і довіри користувачів. Сайти із заповітним замочком в адресі (ознака ввімкненого SSL) більш надійні, отже користуються прихильністю публіки. Особливо цей аспект важливий для інтернет-магазинів, платіжних сервісів, робота яких побудована на використанні інформації про кредитну картку. За допомогою даного протоколу всі транзакції зашифровані і захищені від сторонніх. Вимоги можуть змінюватися, наприклад, згідно зі стандартами PCI, використовувати потрібно 128-бітну систему приховування інформації.
  3. Переваги в ранжуванні. Пошуковик Google «любить» сайти з сертифікатом SSL і просуває їх до більш високих позицій рейтингу. Тобто навіть без тривалого і коштовного SЕО можна вплинути на ранжування за рахунок підключення сучасної технології SSL.
  4. Підвищення конверсії. Користувачі з кожним роком стають все більш просунутими в інтернет-технологіях та можливостях шахрайства, і якщо вони побачать, що з'єднання з веб-ресурсом не перебуває під захистом протоколу, то просто вважатимуть за краще не вводити дані банківської картки і залишать сайт.

Як бачимо, переваги застосування протоколу SSL є очевидними.

Ознаки ввімкненого протоколу безпеки

Зрозуміти, що веб-ресурс підключений до даної технології, можна за візуальними ознаками: букви «S» в абревіатурі htpps, зеленому кольору і символу замочка в адресному рядку. Якщо по значку клікнути, то з'явиться повідомлення, що з'єднання безпечне.

Підводячи підсумок, відзначимо, що SSL-протокол - це корисна технологія, як для власників комерційних сайтів, так і для користувачів. Для перших вигода полягає в підвищенні довіри ЦА і поліпшенні позицій ресурсу в пошуковій видачі. А користувачі при роботі з сайтами отримують впевненість у безпеці особистих даних і захищеності від кіберзлочинності.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар