Що таке мови програмування

З результатами програмування ми стикаємося буквально щодня. Смартфони, комп'ютери, автомобілі і навіть найпростіші мікрохвильовки є ці результати. Мови програмування дозволяють вашим аксесуарам виконувати як найпростіші завдання, так і складні процеси. Тому вам не завадить дізнатися про них більше!

Мови програмування, що це?

Мови програмування   — це формальні комп'ютерні мови. Звичайно, в реальному житті на них ніхто не розмовляє. Вони потрібні для "переговорів" з машинами. На різних мовах програмування пишуться різні програми, які висловлюють певні алгоритми або контролюють поведінку комп'ютера. Від природних мов вони разюче відрізняються. І, щоб почати вчити якусь мову, спочатку треба зрозуміти принцип його роботи.

Матір'ю програмування вважають Аду Лавлейс, що створила в 1842 році найпершу значиму програму до аналітичної механічної машині Чарльза Беббіджа. Але, звичайно, перші ключові парадигми, що діють для програмування і сьогодні, були створені в 60-70-х роках минулого століття. До теперішнього часу в школах викладаються основи програмування на уроках інформатики, а професії програміста і веб-розробника вважаються найбільш затребуваними.

Аналітична механічна машина Чарльза Беббіджа

Програмний код, написаний на тій чи іншій мові програмування, оточує нас всюди. Інтернет-платформи, мережа інтернету речей, будь-які дії вбудованої техніки і домашніх гаджетів, керування автомобілем і навіть перемикання сигналів світлофора — все це пов'язано з програмуванням. Мов придумано вже більше восьми тисяч. Одні затребувані у всьому світі, інші потрібні тільки декільком програмістам-творцям. Існуючі мови постійно розвиваються, а нові — придумуються, щоб в якийсь момент доповнити або замінити застарілі.

Найдешевші затребувані мови програмування в 2017 році

Установки мови програмування дуже багато. Навички програмування на затребуваних мовах оцінюються високо, в тому числі у фінансовому еквіваленті. Професійні програмісти можуть кодувати на декількох мовах, перемикаючись між ними для виконання різних завдань. І навіть за межами технічного світу знання або розуміння одного затребуваної мови стає відмінним пунктом для резюме.

Ось найбільш затребувані на сьогоднішній день мови програмування:

  • Java. Один з найпоширеніших мов для створення додатків, програм, веб-контенту, ігор на Android і багато чого іншого.
  • C, C ++ і C #. Імперативні мови, що формують базу для програм на інших популярних мовах.
  • PHP. Мова для написання скриптів до динамічних вебсайтам і розробці додатків.
  • Python. Високий рівень серверний мова для вебсайтів і мобільних додатків.
  • Ruby. Динамічний і просту мову для вебсайтів і додатків.
  • JavaScript (JS). Мова для написання скриптів до сайтів, мультиплатформенний і динамічний.

Якщо ви хочете самостійно вивчити будь-якої мова програмування і спробувати свої сили в технічній сфері, вам для початку варто визначити, з чим ви конкретно хочете працювати. Так в веб-розробці не обійтися без JS, а для бек-енду і бази варто вивчити C і розширення до нього.

Розвиток програмування в сучасному світі

Сьогодні неможливо працювати в сфері розробки і знати тільки одну мову програмування. І судити про те, який краще, а який гірше — абсолютно безглуздо, тому що всі вони створені для досягнення максимальної ефективності певних задач. Щороку з'являються нові мови. А основні затребувані розширюються і прогресують.

Уроки інформатики введені в школах по всьому світу. Дітей вчать користуватися комп'ютером і писати простенькі програми. Для самих маленьких розробляються ігрові системи і роботи, які допомагають зрозуміти принципи програмування. А дорослі можуть пройти безкоштовні курси і теж влитися в технічну середу. Програмування — сфера діяльності, для якої в першу чергу потрібно розуміння мов, а не професійне задокументований освіту. Зайнятися цим можна в будь-якому віці. Головне — знайти "свою" мову.

Оцініть матеріал
(4 голосів)

Залишити коментар