Трохи про новинку Android 5.1 Lollipop

Операційна система Android продовжує дарувати радість користувачам оновленнями. Сьогодні доступна для установки на гаджети система Android 5.1 під кодовим ім'ям Lollipop. Назва така ж, як і у Android 5.0, проте в 5.1 міститься 14000 змін. Вони збільшують стабільність роботи системи по її ядру і модулям, та будуть цікаві, насамперед, розробникам.

Android 5.1 Lollipop

Чому зрадіють користувачі

  • Візуально та функціонально змінилася панель повідомлень. Розробники з'єднали її роботу з настройками. Тепер користувачеві, щоб підключитися на гаджеті по Wi-Fi чи Bluetooth, достатньо буде натиснути на екрані спеціальний символ для появи контекстного меню з переліком мереж доступу.
  • Реалізована підтримка на апаратному рівні роботи двох SIM-карт. Система передбачає створення для кожної карти профілю з кольоровим оформленням дзвінка, для того щоб швидко розпізнавати робочу на даний момент карту.
  • Застосовано технологію HD Voice, що значно розширює діапазон звуку, який передається девайсом. Це покращує якість зв'язку з абонентами .
  • Змінювати гучність повідомлень, слухаючи музику, можна через спеціальний ярлик, який дає доступ до регулятора звуку. У колишніх системах для цього потрібно було заходити в налаштування.
  • У панелі для зміни гучності з'явилися додаткові іконки, що позначають певні режими роботи.

Android 5.1 Lollipop

Android 5.1 Lollipop

В Android 5.1 внесені зміни, що поліпшують дизайн інтерфейсу при роботі з контактами, з додатком Google Play Store. Зміни торкнулися деяких стандартних позначок. Реалізована можливість « змахнути » вгору подію (не скасовуючи її), яка з'являється на поточному додатку.

Безпека понад усе

Важливим доповненням в новій системі можна вважати поліпшений захист девайсів від крадіжки, реалізований за допомогою функції Device Protection. У разі втрати пристрою або його викрадення скористатися ним ніхто інший не зможе. Скидання системи до заводських налаштувань не видаляє обліковий запис в Google і не знімає програмне блокування. Щоб запустити гаджет в роботу, необхідно пройти верифікацію, а це може зробити тільки його власник. Ця функція з моменту появи Android 5.1 працює на Nexus 6 і 9, проте з часом вона стане доступна й іншим пристроям з 5.1.

Тисячі інших змін непомітні звичайним юзерам, але вони покращують стабільність роботи системи (додатки вже не закриваються несподівано), збільшують її енергоефективність (пристрої не перегріваються при роботі з Wi-Fi), оптимізують функціонал оперативної пам'яті.

Android 5.1 Lollipop

На закінчення

Від 9 березня 2015 року, коли нова система побачила світ, пройшло достатньо часу і вже можна виокремити її переваги та недоліки. В цілому, зазначені зміни не є істотними, однак додають користувачеві приємні відчуття від роботи з пристроями на Android 5.1. Розробники та юзери гаджетів з оновленою Lollipop в один голос стверджують, що пристрої працюють спритніше й отримали бажану стабільність.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар